Munkahelyi célok kitűzéséhez és eléréséhez vizualizációra van szükségünk. Először fontos kitűzni a munkahelyi célt, majd ha ez megvan képzeljük el mindennap, hogy sikerül elérnünk a célunkat. A képzeleterőnknek köszönhetően már csak idő kérdése, hogy mikor fog a célunk megvalósulni.

Milyen munkahelyi célok vannak?
- Egy olyan munkahely amiről mindig is álmodtunk
- Magasabb fizetés a munkahelyen
- Előléptetés a munkánkban
- Kollégákkal való jó viszony
A motiváció nélkülözhetetlen
A munkahelyi célok eléréséhez, elsőnek ki kell tűzni a céljainkat. Ez alapos tervezést igényel. Meg kell vizsgálnunk mennyire vagyunk jelenleg motiváltak, mert motiváció nélkül lehet el se fogjuk érni a céljainkat. Épp ezért fontos motivációnk fejlesztése. Munkahelyi célok elérésénél vizsgáljuk meg azt is, hogy eddig hogy haladtunk a munkánkkal. Lehet, hogy nem túl pozitív képet fogunk kapni a jövőre vonatkozóan, de ezek ellen tehetünk önfejlesztéssel.
Önbizalom nélkül nem megy
Ha minél pozitívabb képet szeretnénk kapni tervezéskor, akkor először is növeljük az önbizalmunkat. Mert önbizalom hiánnyal nagy lesz a valószínűsége, hogy abban se fogunk hinni amit eddig elértünk, így hiába viszonyítjuk munkahelyi céljainkat a múlthoz.
Ne szabjunk ki olyan munkahelyi célokat, amiket nem tudunk elképzelni, hogy teljesülni fog.
A munkahelyi cél elérése
Ha kitűztük a munkahelyi célt, akkor nincs más mint megvalósítani azt. Motiváló erőként hat a megvalósítás szempontjából, ha átgondoljuk mennyire fogja megérni a cél elérése. Ilyenkor vizualizáljuk, hogy hogy fogjuk érezni magunkat az adott helyzetben, legyen az egy fizetésemelés, álom munkahely vagy jobb viszony a munkatársakkal. Az érzést átgondolva rájövünk, hogy igen is megéri tenni a céljainkért, így könnyebben fogjuk megvalósítani azt.
Merítsünk erőt a mindennapjainkból is
Ha már sikerült kitűznünk a munkahelyi célokat, és sikerült vizualizálni őket, akkor az utolsó lépés megvalósítani őket. A megvalósítás mindenki számára egy bonyolult feladat, de annál könnyebb lesz minél többet fejlesztjük önmagunkat nap mint nap.
A vizualizáción, és az önbizalom fejlesztésen kívül szükségünk lesz a visszacsatolásokra is. Folyamatosan gondoljuk át, hogy mikor voltunk olyan helyzetekben, amikor sikerült megvalósítani a céljainkat. Minél több célt sikerül elérnünk, annál jobban fejlődik az önbizalmunk is. Tehát elmondhatjuk, hogy a célok elérése fejleszti önbizalmunkat, és az önbizalom fejlesztése segít elérni céljainkat.
Fontos, hogy célokat ne a társadalmi elvárásoknak szabjunk ki. Olyan célokat tűzzünk ki amiket mi szeretnénk elérni.
Önbizalom növelő gyakorlatainkkal könnyebben tudod elérni a munkahelyi céljaidat: https://pszichofittkucko.hu/onbizalom-novelo-gyakorlatok/ .
1 hozzászólás
Hozzászólások lezárva.